Jag surfade runt på forumen och slogs först med förvåning av att det inte verkade finnas något ämne som relaterade till sex. Tidelagsdebatten (en underhållande morgonläsning!) var det närmaste jag kunde komma. I alla fall skulle jag vilja viga detta ämne till manliga och kvinnliga (men kanske framförallt individuella) funderingar kring allt som har att göra med sex. Här kommer min första fundering.
Din partner (sedan en lång och trivsam tid tillbaka) kommer hem och säger: "Ikväll har jag en överraskning till dig älskling". Ur garderoben drar han/hon fram någon tilldragande och könssjukdomsfri yngling/ungmö och utbrister "Älska med min välsignelse. Jag slår mig ner här i soffan och tittar på."
Bortsett från den humoristiska framställningen, skulle du slå till på erbjudandet? Förutsätt för skojs skull att din partner verkligen är allvarlig och inte skulle tycka vare sig sämre eller bättre om dig om du slog till eller ej, och inte betrakta det som otrohet. Det är en chans till "fri" sex, trots att du har kvar ditt förhållande. Skulle du ta den? (Du kan också förutsätta att du inte behöver träffa garderobsmänniskan igen om du inte vill). Motivera gärna och tala gärna om din ålder och kön. Jag är man, 22 och skulle slå till!
