VAR ÄR VI PÅVÄG ?!?!?!

Ventilera dina personliga funderingar om smått och stort.

Moderator: Moderatorgruppen

Användarvisningsbild
Åkes granne
Inlägg: 1601
Blev medlem: 27 jul 2006 23:57
Kontakt:

VAR ÄR VI PÅVÄG ?!?!?!

Inläggav Åkes granne » 13 aug 2008 03:47

Ni VET att ni ljuger för sig själva när ni säger att "det inte är fult"; angående ert EGETS SPRÅK'S primitivitet eller MASSANS MORAL. Och samtidigt säger ni "istället" att MÄNNISKAN är "ful" och "ond". Ni ser inte er själva!

Vad är ondskans skäl? Svar. Godhet. Vad är DNA-koden? Svar: VIDAREUTVECKLAD MÄNSKLIGHET. Det ÄDLA och AVANCERADE. Inte det astrologen TRODDE att det var! Han fantiserar om mig maniskt -alltså han trodde sig kunna REDA UT mitt problem, och tror att det bara är han som "fattar"; ser det så tydligt -och därför upplever jag honom som en SADIST. Han är ett skämt; han missförstår allt -och BLOCKERAR mig; speciellt när han tror att han HJÄLPER MIG. Han ser det genom en välutvecklad filosofisk TES; -hans STOLTHET; den evolutionära astrologin. Jag fattar att han ger människor DJUPA PROBLEM; istället för den hjälp han tror att han ger dem. Jag undrar alltid -vilken jävla hjälp tror att han ger dem? Han VILL ju bara LÄRA dem BANALA FANTASIER; som UTGÅR ifrån -hör och häpna; inte från människans EGNA kreativa mening (Solen) -utan EVOLUTIONEN (Pluto!)

SOLEN ÖVERGÅR PLUTO. Pluto GER Solen SITT LIV -vilken FORM man annars brukar ge OXENS tecken; alltså VENUS. Saken är att Plutos "kod" är att ge det den ÄLSKAR sitt liv -dödens väl dolda innebörd. Pluto är sexualiteten och Solen är KÄRLEK. Månen SKYDDAR -SOLEN; från att SE sig SJÄLV; vilket skulle BRÄNNA SÖNDER detta dominanta ljus! Månen är känslor, som är RIK FÖRSTÅELSE.


Nu tar jag en astrolog som exempel: Han tror eller förstår nämligen INTE GUD -det är patetiskt.  


Saken är att hela mänskligheten HELA TIDEN -fattar; de har bara OLIKA SÄTT att BESKRIVA -evolutionsmeningen på. Det "maniskt-barnliga" är bara en KOD som ger en nyckel till FRIHETEN.


Astrologin "finns inte" kan vi kalla det -för alla människor är UNIKA. Jag ser detta från ett VÄLDIGT konstigt perspektiv. Jag känner deras själar. Och därför försvinner de -oftats. De vet precis vad jag betydde i deras ögon -även fast de tog de för ytligt. De trodde inte att jag var en MÄNNISKA.

Man VET att människor ÄLSKAR en; det gör inget. Men när de KRÄVER ett romantiskt anspråk har DE FEL. Evolutionen BYGGER PÅ att man BLIXNSNABBT reagerar RAPELLERANDE; mot det man INTE känner en KÄRLEKSRELATION inför... -om man inte är pervers; det "gör inget" -ofta vill man förstå något väldigt väldigt djupt ur en evolutionär synvinkel.



Jag har blivit medveten om att anledningen till att mycket av ORDENS INNEBÖRD misstagits för något PRIMITIVT, och HELT ANNAT än det jag specifikt faktiskt tänkte (och i relation till den långa helhetsbilden) -är för att eran EVOLUTION ligger på en LÄGRE NIVÅ -ni har inte greppat de mer ABSTRAKTA mänskliga SYNVINKLARNA; och relaterar alternativt "personligt" istället -genom hur ni VÄRDERAR -om ni inte är M-E-D-V-E-T-N-A; vilket ni borde vara.

Detta skapar en RÄDSLA för DÖDEN på ARTENS FORTLEVNAD -det ovärdiga. Det ÄR INTE meningen -bara i era NJUTNINGSFILOSOFIER.


Se er omkring istället. Ni tycker att ALLT DETTA är er "privata utforskingscentral"?
..::Quantum reinterpretation, breaking through zombiefication.. "I AM" the energy of me losing prenatal ground, with the grave to lean on, fuzzy freedom::..

Användarvisningsbild
Åkes granne
Inlägg: 1601
Blev medlem: 27 jul 2006 23:57
Kontakt:

Inläggav Åkes granne » 13 aug 2008 03:53

SOLEN ÖVERGÅR PLUTO. Pluto GER Solen SITT LIV -vilken FORM man annars brukar ge OXENS tecken; alltså VENUS. Saken är att Plutos "kod" är att ge det den ÄLSKAR sitt liv -dödens väl dolda innebörd. Pluto är sexualiteten och Solen är KÄRLEK. Månen SKYDDAR -SOLEN; från att SE sig SJÄLV; vilket skulle BRÄNNA SÖNDER detta dominanta ljus! Månen är känslor, som är RIK FÖRSTÅELSE.


Var är vi påväg?

Svar: VATTUMANNENS TIDSÅLDER.


Meningen är ju att Pluto sedan ska "ta tillbaka" detta; dvs. ODÖDLIGHETEN -och meningen med.

Saken är att det bara är URANUSMÄNNISKOR som FÖRSTÅR denna AVANCERADE TEKNOLOGI.
..::Quantum reinterpretation, breaking through zombiefication.. "I AM" the energy of me losing prenatal ground, with the grave to lean on, fuzzy freedom::..


Återgå till "Tankar och känslor"

Vilka är online

Användare som besöker denna kategori: 12 och 0 gäster